ПЕРШИЙ у своєму роді бізнес був запущений, щоб допомогти організаціям пройти шлях компенсації викидів вуглецю за допомогою схеми посадки дерев.

Akre, дітище Ренвіка Драйсдейла, засноване на його лісовій спадщині і є розвитком консалтингової компанії зі створення лісових масивів Kilrie Timber.

Створений після пакету приватного фінансування у розмірі 2 млн фунтів стерлінгів, Akre включає перший у світі перевірений розплідник дерев з негативним викидом вуглецю, а також консультації та обмін природного капіталу.

Його команда із шести співробітників працює разом із досвідченим консультантом із садівництва Родні Ширером.

Він прагне задовольнити зростаючий попит на компенсацію викидів вуглецю та відновлення довкілля, оскільки великі торфовища Шотландії та ділянки неякісних сільськогосподарських земель ставлять країну в епіцентр відновлення дикої природи та зв’язування вуглецю.

Akre, створена за рахунок приватного фінансування у розмірі 2 млн. фунтів стерлінгів, є дітищем Ренвіка Драйсдейла.

31-річний Ренвік нещодавно допомагав консультувати компанію Abrdn щодо придбання 1500 га національного парку Кернгорм.

Більшість 1,5-метрових широколистяних дерев буде вирощено в розпліднику Akre, розташованому недалеко від Керкалді.

Розплідник був розроблений у консультації з провідними світовими експертами в галузі садівництва та вирощування дерев.

Це перший у світі перевірений розплідник дерев із негативним викидом вуглецю, в якому використовується інноваційне поєднання засобів контролю навколишнього середовища, включаючи світлодіодне освітлення, для оптимізації якості та підвищення ефективності виробництва.

Розплідник був спроектований з урахуванням принципів економіки замкнутого циклу. Розплідник, що працює від сонячної енергії та акумуляторної системи, а також від системи збирання дощової води, є самодостатнім та експортує екологічно чисту енергію.

Говорячи про запуск бізнесу, Ренвік сказав: «Наша місія — допомогти підприємствам допомогти планеті — і допомогти перетворити відносини наших клієнтів із природою з відновлювальних.

«Ми розробляємо індивідуальні стратегії, засновані на природі, представляємо та керуємо планами відновлення навколишнього середовища для підприємств, фондів, спільнот та приватних інвесторів.

«Це означає, що ми є єдиним контактом і рішенням для фірм, які прагнуть компенсувати викиди, щоб вплинути на навколишнє середовище, на яке ми всі покладаємося.

«Ми існуємо, щоб допомагати землевласникам та підприємствам обґрунтовувати та проводити відновлювальні роботи, досягаючи при цьому нульових показників.

«Ми можемо виростити і посадити дерева, перш ніж допомагати клієнтам у процесі реєстрації вуглецевих кредитів, повідомляючи про супутні переваги посадки в середовищі проживання, зниження ризику повеней і зручності».

Фотографія команди в Акрі поряд з Ренвіком Драйсдейлом.
Ренвік Драйсдейл (у центрі) знаходиться в авангарді команди в Акрі.

Akre складається з трьох підрозділів: Akre Capital, Akre Timber та Akre Trade, які можуть працювати незалежно чи спільно, залежно від потреб клієнта:

  1. Akre Capital працює як консультант з природного капіталу та розробник проектів, спеціалізуючись на консультуванні організацій про те, як краще зменшити їх вуглецевий слід за допомогою таких рішень, як вирощування та посадка дерев, а також придбання землі та відновлення торфу.
  2. Akre Timber вирощує дерева з насіння в розпліднику Akre у Файфі, а потім висаджує їх на землю, що найбільше підходить для відновлення. Akre також надає високоякісні дерева для стійкого лісового господарства та клієнтів, які бажають купити дерева для своїх власних проектів зі створення лісових масивів, і тепер відкрита для запитів на сезон посадки 2023-24 років. Метою Renwick є вирощування 10 мільйонів дерев на рік до 2024 року. Akre Timber вирощує дерева протягом одного-двох років у розпліднику Akre Tree. Як тільки дерева досягають 20-40 см у висоту, Akre садить дерева, щоб відновити місце існування і компенсувати викиди підприємств, зменшуючи їх вуглецевий слід.
  3. Akre Trade виступає як торговий майданчик для організацій, які купують і продають природний капітал, такий як вуглецеві кредити та одиниці біорізноманіття.

Ренвік садить дерева з семи років на сімейній фермі у Файфі.

Після здобуття ступеня бакалавра він протягом семи років займався управлінням операціями в 10 країнах, а потім повернувся, щоб здобути ступінь магістра екологічної економіки в Единбурзькому університеті.

Його команда складається з експертів у галузі лісового господарства, створення лісових масивів та садівництва із загальним досвідом роботи понад 100 років.

Він додав: «Бізнес виріс із чистого попиту з боку людей, які хочуть максимально використати свій екологічний потенціал.

Будь то лісове господарство, відновлення, посадка дерев або торгівля природним капіталом, існує безліч способів, якими малі та великі підприємства можуть працювати над створенням більш зеленого світу, і Akre дуже рада зіграти в цьому велику роль».