Стартап SCOTS отримав фінансування у розмірі 750 000 фунтів стерлінгів, оскільки він прагне використовувати ІІ, щоб допомогти людям похилого віку жити незалежно довше.

Smplicare отримала фінансування для вивчення можливості використання комерційно доступних технологій для прогнозування ризику падінь та інших проблем зі здоров’ям, пов’язаних з віком.

Единбурзька компанія, заснована в 2021 році, використовуватиме кошти UK Analysis & Innovation (UKRI) і приватних інвесторів для одного з найбільших у Великій Британії дослідницьких проектів такого роду, пов’язаних зі штучним інтелектом, пристроями та літніми людьми.

Після завершення дослідження стартап планує запустити свою цифрову платформу, що надихає людей похилого віку краще керувати своїм здоров’ям, для широкого використання наступного року.

Генеральний директор і співзасновник Гаррет Спрег каже, що витрати на технології для людей похилого віку «вибухнули». (C) Фотографія Стюарта Еттвуда

У рамках дослідження 300 осіб старше 55 років з нещодавньою історією падінь отримають стандартні пристрої, що носяться, такі як Fitbit, Garmin або Polar, для отримання даних, які дозволять Smplicare створити алгоритм на основі штучного інтелекту, який може прогнозувати і заздалегідь попереджати про ймовірність падіння в майбутньому .

Останні дані уряду Великобританії показують, що близько третини осіб старше 65 років і половина осіб старше 80 років падають не рідше одного разу на рік, а інциденти коштують NHS більш ніж 4,4 мільярда фунтів стерлінгів на рік.

За даними уряду Великобританії, до 2043 року населення старшого віку (65+) зросте більш ніж на п’ять мільйонів осіб, що створить величезний додатковий тиск на Національну службу охорони здоров’я та поради щодо охорони здоров’я зі зростанням кількості проблем та захворювань, пов’язаних із віком.

Спочатку дослідження буде зосереджено на кращому прогнозуванні ймовірності падінь, але компанія також збере ряд цінних відомостей, що впливають на літнє населення Великобританії, таких як склад тіла, доступ до цифрових технологій та зміна поведінки.

У дослідженні Smplicare підтримує команда провідних фахівців за даними The Information Lab, шотландського інноваційного центру даних та штучного інтелекту, які будуть аналізувати дані користувача і перевіряти моделі на основі штучного інтелекту.

Гаррет Спраг, генеральний директор і співзасновник Smplicare, сказав: «Люди часто кажуть: «Люди похилого віку не використовують технології». Це просто не так.

«Витрати на технології для дорослих старше 65 років, включаючи пристрої, що носяться, зросли під час пандемії на 350%, за деякими оцінками.

«Справа не в тому, що люди похилого віку не використовують технології — реальність така, що вони погано переносять погані технології.

«Технологія Smplicare проста і дозволяє користувачам відстежувати та керувати даними про своє здоров’я за допомогою нашої спеціальної мобільної панелі управління, розробленої спільно з людьми похилого віку.

«Наша мета у Smplicare – забезпечити майбутнє незалежного старіння.

«Використовуючи повсякденні пристрої та цифрові пристрої для здоров’я, ми використовуємо дані з пристроїв, які вже є у людей, щоб надавати корисну інформацію, яка сприяє добробуту в міру старіння.

«Потреба невідкладна і величезна, враховуючи населення, яке швидко старіє.

«Це дослідження є одним з найбільших з тих, що будь-коли проводилися, і воно надасть величезну кількість даних, які ми будемо використовувати для розробки все більш досконалих інструментів, що дозволяють людям керувати своїм особистим здоров’ям і зберігати свою незалежність у подальшому житті».

Брайан Хіллс, генеральний директор The Information Lab, додав: «У зв’язку з зростаючим тиском на британські лікарні, постачальників медичних послуг та поради з охорони здоров’я, це саме той тип інновацій, заснованих на даних, який потрібен країні зараз.

«Як нація, що старіє, ми зіткнемося з численними проблемами, пов’язаними зі здоров’ям, у майбутньому. ІІ та аналітика даних швидко стають популярними підходами для надання рішень, які допомагають вирішити ці проблеми.

«Унікальний підхід Smplicare прямо спрямований на покращення життя людей осмисленим та практичним чином – чудовий приклад використання ІІ для загального блага».