Новий аналіз PwC показав, що енергетичний сектор Шотландії має відіграти вирішальну роль у сприянні поповненню дефіциту навичок у галузі зеленої енергетики, що виникає, — зі створенням зелених робочих місць, пов’язаних з передачею енергії на північ від кордону, більш ніж у півтора рази в порівнянні з середнім по країні .

У дослідженні Power Transition and Jobs – дослідному документі, заснованому на Барометрі зелених робочих місць PwC, – зазначається, що загалом 2,3% усіх можливостей, що рекламуються в цьому секторі в Шотландії протягом 2021 року, були класифіковані як «зелені робочі місця » порівняно із середнім показником у Великій Британії, рівним 1,6. %.

Фото: Лоренцо Дальберто, Deadline Information

У документі PwC також наголошується на нестачі кваліфікованої робочої сили по всій Великобританії — з нестачею навичок у галузі зеленої енергетики близько 200 000 осіб — яку не можна вирішити лише за рахунок існуючої робочої сили в енергетичному секторі Великобританії.

У той час як початковий Барометр зелених робочих місць попереджав, що Шотландія найбільше постраждає від втрати «західних робочих місць» у зв’язку з переходом до «зелених» (9,4% до 2030 р. порівняно із середнім показником у Великій Британії 8,3 %), в останньому звіті PwC підкреслюється, що більшість робочих місць Згідно з прогнозом, який буде створений для створення чистої робочої сили з нульовим споживанням енергії* та полегшення переходу до зеленої енергії за рахунок офшорного вітру та атомної енергетики**, в основному базуватимуться на північ від кордону, зокрема, на північному сході.

Хоча аналіз показує, що чисті втрати робочих місць будуть мінімальними, враховуючи, що працівники енергетики мають необхідні навички, які можуть бути передані для «зелених» робочих місць, він також підкреслює, що відсутність інвестицій у перекваліфікацію — у поєднанні з 20% пенсіонерів до 2032 року. року – створить дефіцит. щоб задовольнити попит на навички.

Якщо Шотландія залучить приблизно 17 мільярдів фунтів стерлінгів інвестицій у відновлювані джерела енергії, необхідні для того, щоб північний схід досяг статусу Глобального енергетичного центру, перехід призведе до 20-відсоткового збільшення робочої сили в офшорній енергетиці в регіоні до 54 000. І навпаки, повільний прогрес та наступний регіональний спад призведе до втрати 17 000 робітників до 2030 року.

Джейсон Хіггс, керівник відділу ESG та енергетичного переходу PwC Scotland, сказав: «Шотландія, як і решта Великобританії, стикається з постійним зростанням попиту на електроенергію, який необхідно задовольняти за рахунок значного збільшення виробництва енергії з низьким рівнем викидів вуглецю, нових способів роботи та Найефективніший загальносистемний підхід.

«Незважаючи на те, що ми знаходимося в унікальному місці на північ від кордону, з високою концентрацією «зелених» робочих місць, пов’язаних із зростанням морського вітру, уловлюванням водню та вуглецю, а також потенціалом для створення Глобального енергетичного хабу на північному сході, існує реальна потреба в інвестиціях та створення різноманітного потоку талановитих та кваліфікованих людей, щоб допомогти Шотландії отримати вигоду зі свого становища.

«Досягнення позиції World Power Hub призведе до значних змін у складі майбутньої робочої сили в Шотландії, при цьому наші останні дані «Барометра зелених робочих місць» вказують на зростання кількості «зелених» робочих місць в електроенергетичному та газовому секторах на 3,5% у період з 2020 року. та 2021.

«Проте нам потрібно, щоб уряд і промисловість працювали разом, щоб не тільки забезпечити значні інвестиції, необхідні для підтримки справедливого переходу, який включає розвиток нових навичок і здібностей майбутнього, різноманітну робочу силу в будь-якому масштабі».

Мартін Коуї, старший партнер ринку PwC в Шотландії в Абердіні, додав: «Цей аналіз є останнім кроком у нашій подорожі після COP26 і зустрічі ключових гравців в енергетичному секторі — серед інших — на нашому першому заході «Барометр зелених робочих місць» в Абердіні. Раніше цього року.

«Наше «глибоке занурення» в енергетичний сектор та його потенціал для того, щоб поставити Шотландію, особливо Північний Схід, в авангарді справедливого переходу, ґрунтується на цих обговореннях за круглим столом. Це також викликає потребу в інвестиціях у цей сектор, а також у перепідготовці існуючої робочої сили для досягнення амбіцій Шотландії Internet Zero».

Останнє дослідження PwC включає консультації з ключовими зацікавленими сторонами британського енергетичного сектора в галузі нафти та газу, відновлюваних джерел енергії та атомної енергетики.