Експерти з водню Logan Vitality та фахівці з відновлюваних джерел енергії Locogen вітають звістку про те, що дозвіл на будівництво було отримано для їхнього проекту вітряної турбіни та електролізера на заводі Arbikie Distillery недалеко від Монтроуза.

Розробка дозволить винокурні забезпечувати свою діяльність екологічно чистим зеленим воднем, тобто воднем, створеним з використанням відновлюваної електроенергії від вітряної турбіни та місцевих джерел води.

Білл Айрленд, генеральний директор Logan Vitality (Фото – Chris Watt Net – www.chriswatt.com Мобільний телефон – 07887554193 Instagram – @chriswattphotography. Зображення надано публікацією Scorching Tin Roof PR)

Проект був реалізований завдяки гранту у розмірі 3 мільйонів фунтів стерлінгів від конкурсу Inexperienced Distilleries Міністерства бізнесу, енергетики та промислової стратегії уряду Великобританії (BEIS).

Дозвіл на будівництво вітряної турбіни, сполучних кабелів та водневого електролізера було надано Радою Ангуса за одностайної підтримки членів ради.

Logan Vitality та Locogen готують обладнання та ведуть переговори з постачальниками. Очікується, що роботи на майданчику в Арбіки розпочнуться цього літа, а встановлення вітряної турбіни заплановано на листопад. Ціль полягає в тому, щоб нова воднева система була введена в експлуатацію наступного року. Це допоможе витіснити масло, яке в даний час перегінний завод використовує для виробництва пари для процесу дистиляції.

Фонд Inexperienced Distilleries спрямований на те, щоб допомогти винокурням скоротити викиди CO2 на один мільйон тонн, сприяючи досягненню цільових нульових викидів у Шотландії та Великій Британії.

Спалювання водню не призводить до викидів вуглецю, тому проект Arbikie є чистою альтернативою існуючим видам палива. Проект продемонструє технічну можливість використання водню у дистиляції та подібних процесах. Він має величезний потенціал для тиражування за інших галузевих умов.

Білл Айрленд, генеральний директор Logan Vitality, сказав: «Оскільки потреба в переході на технології з нульовим рівнем викидів продовжує зростати, цей проект є ще одним прикладом важливої ​​ролі, яку може відігравати водень. Ми неймовірно пишаємося тим, що підтримуємо підприємства з їхніми амбіціями щодо досягнення нульового рівня викидів, особливо в цьому проекті, оскільки ми допомагаємо шотландському лікеро-горілчаному заводу продемонструвати справжню екологічну репутацію».

Енді Лайл, генеральний директор Locogen, сказав:

«Це великий крок уперед для Arbikie, оскільки ми допомагаємо їм продемонструвати, як лікеро-горілчані заводи та ширші переробні галузі можуть використовувати нові технології для створення більш чистого та сталого бізнесу».

Джон Стірлінг, директор Arbikie Distillery, сказав:

«Ми раді бачити, що цей проект просувається вперед із Locogen та Logan Vitality. Ми прагнемо стати одним із найстійкіших лікеро-горілчаних заводів у світі, тому можливість використання екологічно чистої водневої енергії стане ще одним важливим кроком на шляху до сталого розвитку».

Проект Arbikie включатиме одну вітряну турбіну потужністю 1 МВт на сільськогосподарських угіддях Arbikie, яка експортуватиме свою генерацію в екологічно чистий водневий вузол по виділеному приватному проводу. «Зелений» водневий хаб розташовуватиметься на заводі Arbikie Distillery і складатиметься з електролізера, компресора та сховища.

Зелений водень буде вироблятися електролізером, і пряма труба буде подавати водень, що зберігається, з резервуара для зберігання в існуюче приміщення установки. Пальник та котел, сумісні зі спалюванням водню, потім будуть використовуватися для створення пари, яка віддаватиме тепло для дистиляції.