Сьогодні, 18 серпня 2022 р., компанія Scottish Enterprise повідомила, що 2021–2022 роки, як і раніше, залишаються рекордними для її інвестиційної діяльності на ранніх стадіях.

Агентство з підприємництва, яке з 2003 року інвестує в підприємства на ранніх стадіях, поряд з місцевими, національними та міжнародними інвесторами з приватного сектору, зафіксувало інвестиції у розмірі 50,71 млн фунтів стерлінгів у 102 інвестиційних можливості швидкого зростання на ранніх стадіях, що, своєю чергою, допомогло використовувати додаткові можливості. 257 мільйонів фунтів стерлінгів від інвесторів із приватного сектору, внаслідок чого минулого року було отримано понад 307 мільйонів фунтів стерлінгів для фінансування зростання інноваційних, амбітних шотландських підприємств на ранній стадії.

Адріан Гіллеспі (зображення надана Scottish Enterprise)

2021/22 рік виявився найсильнішим за всю історію залучення міжнародних спільних інвестицій: більше половини залучених коштів надійшло від глобальних фірм венчурного капіталу та корпоративних інвесторів. Це стало результатом роботи зі створення мережі інвесторів на міжнародному рівні, що доповнює роботу Глобального інвестиційного плану Шотландії та підкреслює динамічність інвестиційного ринку Шотландії та міжнародну привабливість шотландських компаній.

У 2021/22 році також спостерігалося все більше підприємств, які продовжують свій шлях зростання з новими власниками, які успішно досягли стадії, коли можливості виходу доступні для ранніх інвесторів, що дозволило Scottish Enterprise отримати дохід у розмірі 106 мільйонів фунтів стерлінгів.

Адріан Гіллеспі, виконавчий директор Scottish Enterprise, сказав: «Минулий рік був винятковим для нашої інвестиційної діяльності. Ми не тільки побачили значну кількість угод, але і наш портфель компаній, що інвестуються, побачив хороші можливості для виходу, що дозволило нам отримати значний дохід для реінвестування в економіку».

Ключовим пріоритетом для Scottish Enterprise є забезпечення того, щоб підприємницькі компанії-початківці з високим потенціалом зростання могли отримати доступ до фінансування, необхідного їм для запуску та зростання. Поряд із спільними інвестиціями Scottish Enterprise також надає спеціалізовані індивідуальні консультації та фінансову підтримку для пошуку інвесторів та залучення фінансування через свою Службу фінансової готовності. Минулого року ця послуга допомогла 269 компаніям успішно залучити зовнішнє фінансування.

Адріан продовжив: «Дуже приємно бачити, що компанії, з якими ми працюємо, стають все сильнішими та сильнішими, залучаючи додаткові інвестиції та розробляючи інноваційні продукти, послуги та бізнес-моделі, надаючи високоцінні можливості працевлаштування по всій Шотландії».

«Наша підтримка інноваційних компаній, що швидко ростуть, особливо важлива в той час, коли перед багатьма підприємствами стоять серйозні проблеми. Ми повністю усвідомлюємо важливість залучення нових інвестицій у майбутнє процвітання Шотландії».

Помітні інвестиції протягом року включали:

Verlume, інвестиція в компанію за підводними технологіями з Абердіна разом з венчурною фірмою Par Fairness з Единбурга, що включає існуючих спонсорів, Orchard Enterprise Capital залучила 2,5 мільйона фунтів стерлінгів у ході подальшого раунду фінансування. Інвестиції, поряд з нещодавнім ребрендингом, дозволять компанії отримати вигоду з зростаючих можливостей у рамках енергетичного переходу та динамічно розвивати бізнес.

Speaking Medicines, інвестиція разом з новим міжнародним інвестором Thairm Bio та існуючими інвесторами, Терн та SIS вирішуються на фінансування у розмірі 1,5 млн фунтів стерлінгів, щоб підтримати свої амбіції щодо розширення у США. Компанія Scottish Enterprise надала комплексні консультації та надала фінансування у рамках своєї програми SMART: SCOTLAND. Компанія зі збору інформації про пацієнтів, що базується в Глазго, розробила платформу даних PatientMetRx, яка використовує машинне навчання та обробку природної мови для надання науково обґрунтованої інформації.

In4Derm – це відгалуження провідної у світі Школи природничих наук Університету Данді та фантастичний приклад інноваційного шотландського бізнесу на ранній стадії з глобальними амбіціями зростання. Інвестиції через наш Шотландський венчурний фонд спільно з o2h Ventures у рамках раунду фінансування перед Серією А на суму 1,6 млн фунтів стерлінгів для підтримки постійної розробки та розширення лінійки першокласних протизапальних та орфанних терапевтичних засобів. Ліки, розроблені In4Derm, допоможуть пацієнтам по всьому світу та створять робочі місця у Шотландії, а також сприятимуть подальшому зростанню динамічного сектору медико-біологічних наук.

Boundary, інвестиції разом із партнером Fairness Hole та співзасновником Skyscanner Гаретом Вільямсом та співзасновниками Робіном Ноксом та Полом Волтоном та головою Річардом Льюїсом у цей шотландський стартап із забезпечення домашньої безпеки. 3,7 млн ​​фунтів стерлінгів було залучено для розширення единбурзької компанії, яка випустила свій перший продукт у березні 2021 року. Залучені кошти буде використано для розширення бізнесу протягом 18 місяців, оскільки в майбутньому планується більш амбітний раунд інвестицій.

Kynos Therapeutics, дочірня компанія Единбурзького університету, залучила 9 млн фунтів стерлінгів для розвитку методів лікування запалення, імунітету та обміну речовин. Початковий раунд фінансування очолив Epidarex, до якого приєдналися IP Group та Scottish Enterprise.

Помітні виходи, реалізовані протягом року, включали:

Компанія Present Well being, спільна інвестиція з Par Fairness, була придбана американською компанією Greatest Purchase за 400 млн доларів, що значно розширює можливості компанії масштабного розширення за рахунок доступу до першокласних мереж постачання та логістики при одночасному зростанні їх команди в Шотландії та США.

Компанія Smarter Grid Options, дочірня компанія Університету Стратклайда, була придбана Mitsubishi Electrical Company і розпочала наступний етап свого глобального зростання, зберігаючи та розширюючи свою присутність у Шотландії завдяки спільному інвестуванню зі Scottish Fairness Companions.

Spoonfed, інвестиція разом з Fairness Hole, була придбана 365, що дозволило бізнесу продовжувати повністю реалізовувати свій потенціал, особливо на ринках США та Європи, зі своєї бази у Глазго, використовуючи міжнародну мережу, та підтримку, яку може надати 365.