Фасад гнучкої роботи починає руйнуватися, незважаючи на необхідність залучати та утримувати персонал, пише Бетсі Вільямсон.

Останні два з половиною роки запалили синапс наших бізнес-лідерів так, як вони ніколи не могли передбачити.

Кожному бізнесу доводилося долати перешкоди – кожна перешкода наближалася до них дедалі швидше, а фінішна межа залишалася поза видимістю.

Через пандемію та пов’язаний з нею фізичний і психічний здоров’я персонал, а також законність і практичність робочих протоколів фірми потрапили прямо в кризу найму з сяючим браком талантів.

Тепер ми виявляємо, що вплутуємося в жах вартості життя, який знову затягне обов’язки роботодавців по турботі – і все це до того, як ми розглянули основні моменти ведення бізнесу – прибутки, збитки та п’ятирічні плани.

Судячи з наших недавніх розмов з клієнтами, саме останнє підживлює бажання повернути команди до чогось, що нагадує роботу в офісі з повною зайнятістю.

Вони не самотні. Прем’єр-міністр, що йде, зробив усе можливе, щоб звернути назад тенденцію до надомної праці, викликану заходами боротьби з пандемією, аж до того, що назвав офісні вівторки, середи та четверги неввічливою абревіатурою — навіть закидаючи, що молоді люди закохаються в офіси. знову ж таки тому, що «мати-природа не любить працювати з дому».

Світові бізнес-лідери відмовляються від надомної роботи. Повідомлялося, що Ілон Маск вимагає, щоб його робітники повернулися в офіс з меморандумами, що просочилися, оголюють його методи, щоб змусити своїх співробітників у SpaceX і Tesla повернутися до стандартного робочого тижня, як повідомляється, повідомляючи працівникам, що вони повинні «витратити мінімум 40 годин на офіс на тиждень. Ті, хто цього не зробить, будуть звільнені» і «Чим старші ви, тим помітнішою має бути ваша присутність».

Думка наших дрібніших клієнтів полягає в тому, що малі підприємства більше борються з концепцією віддаленої роботи з огляду на тонкий баланс між обмеженими ресурсами та продуктивністю, і що команди занадто малі, щоб мати можливість використовувати всі можливості, коли люди не працюють разом.

Мова вербування клієнтів також трохи змінила тон. Використовувані терміни та формулювання включають «гібридну ситуацію в даний час», і мета зрозуміла: довгострокова перспектива потребуватиме ширшого представництва в офісі.

Проте тиск існує. Ці клієнти конкурують за пул кандидатів, що скорочується, внаслідок чого зарплати в деяких областях різко зростають. Це викликає класичний Виверт-22.

Наприклад, у сфері фінансових послуг найбільше цінуються люди з технологічним досвідом, такі як програмісти, експерти з кібербезпеки та аналітики даних. Пропозиція гнучкої роботи може допомогти невеликим фірмам подолати фінансовий брак нових співробітників або переманювання існуючих працівників з метою отримання більш високих зарплат, що ще більше посилює нестачу персоналу.

Кандидати часто не схильні повертатися в офіс на повний робочий день, відштовхуючись від різкого зростання палива та ненадійного громадського транспорту, водночас будучи впевненими в тому, що мають карти на поточному ринку, керованому кандидатами.

Недавнє опитування Гарвардської школи бізнесу показало, що 81% або взагалі не хочуть повертатися, або віддають перевагу гібридній моделі роботи. З них 27% сподіваються продовжувати працювати віддалено повний робочий день, а 61% воліли б працювати з дому два-три дні на тиждень. Тільки 18% хочуть повернутись до очної роботи повний робочий день.

Таким чином, існує явна невідповідність очікуванням виконавчої команди.

Тепер питання про те, хто з клієнтів блимне першим, вимагаючи повернення в офіс на повну ставку, чи він викличе рух, чи залишиться осторонь?

Завдання повернення співробітників до офісу на більш повній зайнятості не повинно відрізнятися від управління будь-якими іншими організаційними змінами, які потребують професійного втручання. а також враховуються особисті наслідки.

Будь-хто, хто керує бізнесом або командою, може сказати вам, що будь-які зміни породжують опір у тій чи іншій формі на одному кінці шкали та життєрадісний ентузіазм на іншому, а також усі варіації між ними.

Бізнес щосили намагається розробити відповідні і справедливі політики, рамки віддаленої роботи та графіки роботи неповний робочий день для тих, хто хоче працювати в гібридній манері — балансуючи по тонкій межі між спробою залучити свої команди, через дні взаємодії та спільної роботи. час відчайдушно намагаючись не втрачати взаємодії зі штатними співробітниками офісу, які працюють повний робочий день.

Це чудовий баланс, але те, як буде подолано цю наступну перешкоду, майже напевно визначить їхню довгострокову життєздатність і місце на ринку.

Бетсі Вільямсон є засновником та керуючим директором Core-Asset Consulting, рекрутингової компанії з оборотом понад 15 мільйонів фунтів стерлінгів на рік, яка співпрацює з провідними компаніями Шотландії в галузі інвестицій та надання професійних послуг.