Амбіції Campervan привели пару до створення процвітаючого, швидкозростаючого бізнесу з оренди автомобілів з додатковою допомогою Russell & Russell.

Коли ще 2015 року Роб Докінз відчув, що може дозволити собі реалізувати заповітну мрію, купивши будинок на колесах, він був приголомшений вартістю. Навіть уживана модель коштувала дорого.

Тим не менш, у нього були кошти, і він вирішив зробити рішучий крок, тому він купив кемпер VW, який подарував йому і його партнеру Олександру Блек багато годин насолоди від водіння і ночівлі по всій Шотландії.

Роб Докінз (зображення надана Blueprint Media)

Незабаром після цього приятель запитав, чи може він орендувати їхній фургон для поїздки на вихідні. Угода була узгоджена, і після того, як фургон було повернено, підприємницький характер Роба змусив його задуматися про те, що на сході Шотландії існує прогалина на ринку оренди кемперів.

Сьогодні Huge Sky Campers, що має в своєму розпорядженні парк з 14 кемперів VW та інших виробників, є визнаною шотландською компанією з оренди кемперів, що базується недалеко від Единбурга в порту Росайт у Файфі. Готель зручно розташований поруч із транспортним сполученням. До послуг гостей розкішні кемпери за системою «все включено», в яких дозволено проживання з домашніми тваринами, безкоштовна парковка, що охороняється, і трансфери від зупинок громадського транспорту.

Роб сказав: «Як любителі кемперів та активного відпочинку, ми хочемо, щоб наші клієнти випробували всю свободу та задоволення від відпочинку в кемпері в нашій улюбленій красивій Шотландії.

«У нас є невеликий та доглянутий парк кемперів, у яких можуть розміститися від двох до чотирьох осіб. Всі наші кемпери, кожен з яких має своє ім’я та індивідуальність – і не має логотипів – оснащені всім, що потрібно нашим клієнтам для поїздки, включаючи постільну білизну, рушники та аксесуари для кемпінгу, такі як сонячні душі, вуличні столи та стільці.

“На відміну від деяких компаній з оренди фургонів, ми не стягуємо плату за надбудови, за винятком переносних туалетів та додаткових водіїв, тому ціни, які ми рекламуємо, – це ціни, які платять клієнти”.

Попит нині високий, й у період з цього моменту до листопада їх кількість обмежена. Як з’ясували Роб і Алекс, клієнтів особливо приваблює North Coast 500, а також подорожі морем, зазвичай мостом, в Скай.

“Більшість людей, які наймають, їдуть на північ, де є що подивитися і чим насолодитися”, – сказав Роб. «Більшість клієнтів не шотландці. До Covid 70% були з-за кордону, і це число знову зростає, але зараз клієнти в основному з Великобританії.

«Ми не вибираємо масивні, великі будинки на колесах, оскільки вони, як правило, погано почуваються на путівцях Хайленда».

Обіг Huge Sky Campers в даний час становить близько 0,5 млн фунтів стерлінгів, і Роб і Алекс планують продовжувати зростати. Усвідомлюючи вплив дизельних фургонів на довкілля, вони розглядають можливість переходу на електротягу, але потрібних моделей насправді немає. Крім того, додає Роб, потрібно буде значно збільшити кількість точок зарядки, особливо в сільській місцевості.

«Ми постійно дивимося, як ми можемо покращитись, і у нас є багато ідей для зростання. На початку літа 2022 року було багато бронювань в останню хвилину, і ми регулярно записуємо клієнтів на 2023 рік, багато з них на важливі події, включаючи весілля та медові місяці.

«Ми стягуємо плату за ніч і знаходимося в дорожчому сегменті ринку, але вважаємо, що надаємо найкращі фургони та найкращий сервіс. Після повернення всі автомобілі стерилізуються та обслуговуються.

«У нас є можливість проводити базове технічне обслуговування транспортних засобів, оскільки наша команда має великий досвід у тих речах, які можуть піти не так, і у нас також є добрі стосунки з місцевим гаражем, який обслуговує фургони вдвічі частіше, ніж звичайні автомобілі .

«Рідко трапляються поломки, хоча іноді машини потрапляють в аварію. Я провів досить багато часу, навчаючи іноземних гостей лівому водінню, але дуже рідко деякі клієнти можуть трохи заплутатися».

Компанія є клієнтом Russell & Russell трохи більше року, і досвід виявився позитивним, не в останню чергу завдяки тому, що директор R&R Росслін МакМастер добре знає ринок кемперів.

«Huge Sky Campers — це класичний приклад підприємницького бізнесу, який Роб та Алекс перетворили зі спалаху натхнення на компанію, що забезпечує значний імпульс туристичної індустрії Шотландії. Це бізнес, який буквально рухається вперед, і ми раді допомогти їм у цьому із нашими фінансовими порадами», — сказав Росслін.

Роб сказав: «Ми порозумілися з Росслін, і хоча нам потрібен деякий час, щоб позбутися наших попередніх консультантів, частково через Covid, ми вважали, що R&R зможе допомогти нам вести бізнес більш ефективно. Так воно й виявилося».