Ріккардо Джованаччі, керуючий директор Newton Letting,

В ідеальному світі домоволодіння було б загальноприйнятим способом життя для всіх, де люди насолоджувалися б безпекою, теплом, притулком та почуттям приналежності, яке приходить із можливістю зачинити за собою двері.

Але це не ідеальний світ – насправді іноді здається, що з кожним днем ​​він стає все менш ідеальним, – і домоволодіння залишається і залишиться поза досяжністю значної частини населення.

У цьому реальному сценарії, в якому постійна нестача житлового фонду стримує продаж житла, роль орендодавців у приватному орендному секторі [PRS] можуть стати ще важливішими, оскільки вони забезпечують життєздатну та життєво важливу альтернативу для багатьох людей та домогосподарств.

(Зображення надано разом із релізом Blueprint Media)

Але в нинішніх умовах, особливо в Шотландії, може здатися, що позитивний внесок, який PRS вносить у житлову кризу, що триває, не тільки не помічається, а й активно очорнюється і блокується.

Образ шахрайського орендодавця глибоко вкоренився в багатьох сучасних уявленнях про потреби у житлі, і справді іноді об’єктивний спостерігач може відчувати, що він є основним двигуном політики — політики, яка виштовхує все більше людей із цього сектора. якраз у той час, коли вони найбільше потрібні.

Реальність така, що переважна більшість гравців у PRS добре усвідомлюють та повністю підтримують розуміння того, що вони не можуть ставитися до ринку як до Дикого Заходу, і вони повністю підтримують очищення та регулювання сектору. .

Таким чином, можливо, небезпідставно висунути деякі контраргументи на думку, що орендодавці завищують орендну плату з неймовірною швидкістю якраз у той час, коли багато орендарів стикаються з дуже реальною і дуже добре задокументованою кризою вартості життя.

Насправді, коли я почав займатися цим бізнесом близько 15 років тому, орендна плата в Шотландії була не тільки дуже низькою в порівнянні з іншими частинами Великобританії, але й залишалася на колишньому рівні протягом деякого часу.

Так, зростання орендної плати було трохи вище, ніж в Англії на початку року, але не всім відомо, що він був значно нижчим у попередні шість років, так що Шотландія лише із запізненням надолужує втрачене.

Слід також зазначити, що дані шотландського уряду показують, що в останні роки підвищення орендної плати зростало тільки темпами, дуже близькими до інфляції, і було б зовсім нерозумно припускати, що цього не повинно бути – зрештою, ніхто не очікує. цього року коштуватиме стільки ж, скільки й у 2012 році.

Можна також стверджувати, що за такого стрімкого зростання інфляції, як зараз (за останніми прогнозами вона становить 15%), орендарі фактично отримують вигоду від скорочення орендної плати в реальному вираженні.

Що орендодавці та агенти повинні зробити, так це набагато краще і набагато активніше пояснювати орендарям та їхнім представницьким організаціям причини збільшення, такі як вищі витрати, з якими вони стикаються.

В даний час багато «випадкових орендодавців» з 2008 року та інші, яким просто набрид нормативний тягар, йдуть з ринку, ще більше скорочуючи доступний запас і підігріваючи попит на те, що залишилося.

Єдиний спосіб послабити тиск на акції — і, як наслідок, інфляцію орендної плати — це залучити на ринок більше орендодавців, але політично мало що робиться для заохочення цього. Навпаки, здається, що вони прагнуть їх вигнати.

Деякий захід податкового стимулювання був би очевидним способом зупинити виснаження запасів, але це видається малоймовірним у нинішніх умовах. Також немає реальної ймовірності повернення до відшкодування витрат на іпотеку за рахунок податків.

Можливо, те, що могло б залучити більше учасників на ринок, так це той факт, що є ще кілька хороших угод, які потрібно укласти, якщо люди будуть готові дивитися трохи уважніше, а за часів інфляції PRS набагато краще, ніж тримати гроші, що знецінюються. резерві. банк.

Нам потрібно залучати власників нерухомості, які не зацікавлені у швидкому заробітку, а дотримуються більш старої школи та готові інвестувати у довгостроковій перспективі.

Є величезна кількість людей, які з міркувань способу життя хочуть орендувати житло на тривалий термін на зразок європейської моделі, і відповідальні орендодавці чудово підготовлені для задоволення цього попиту — якщо їм буде надано таку можливість.

За додатковою інформацією звертайтеся до Ріккардо Джованаччі, керуючого директора Newton Letting, Suite 2.1, 116 Elderslie Avenue, Glasgow, G3 7AW. Т: 0141 378 1770. Т: www.newtonletting.co.uk. Е: [email protected].