РЕЙТИНГ: 5/5

SALAMANDER прибуває на Единбурзький фестиваль Fringe від Fairly Knickers Productions, що захоплює театральну постановку Мхайрі МакКолл та Кела Фергюсона.

Повністю жіночий акторський склад влаштовує неймовірне шоу, засноване на реальній історії нерозкритого вбивства повії в Лейті 1983 року.

Це особливо актуально з огляду на недавнє рішення Ради Единбурга заборонити стриптиз-клуби у місті.

Шоу присвячено табу та неправильним уявленням про секс-роботу та гуманізує жінок таких професій.

Принаймні це приголомшлива театральна постановка, наповнена неперевершеним гумором і музикою. Висвітлення, постановка сцени, навіть акценти — все здається бездоганним та автентичним.

«Саламандра» — театральна вистава, в якій героїнями стають недоставлені. (C) Ніам Кінан

Все це створює емоційно інтенсивну гру, яка повинна бути сумною, але якимось чином все ж таки примудряється залишити вас з усмішкою на обличчі.

Важко вибрати одну актрису, сцену чи подію, які особливо зворушливі чи привертають увагу, оскільки вся п’єса виконана з точністю та витонченістю.

Режисери та сценаристи розповіли присутнім та залученим людям про нерозкриту справу та їх дослідження, надавши п’єсі правдоподібне, реалістичне відчуття.

Дізнавшись про вбивство, головні герої розбираються з наслідками, регулярно зустрічаючись у церкві з поліцейським «зв’язковим із повіями» та надто релігійним членом місцевої жіночої гільдії.

Подолаючи страх, який вони всі відчувають, будучи повіями, і долаючи своє горе, група вирішує взяти участь у поетичному конкурсі з віршами, написаними на згадку про їхнього друга.

Навіть вірші написані добре, вони справді доводять до свідомості горе, яке зазнає група, і викликають співчуття навіть у найстійкіших глядачів.

Могутнє послання про самооцінку та прийняття проходить через увесь час виконання п’єси.

Сумний поворот (без спойлерів) вводиться ближче до кінця, але попри це п’єса зберігає свій гарний гумор.

Ідеально написана п’єса, що зберігає сувору і дещо жорстку манеру поведінки, але не вганяє депресію? Це не маленький подвиг.

Я настійно рекомендую вам знайти час, щоб піти та побачити Salamander на цьому Fringe Competition, поки ви ще можете.

Щоб дізнатися більше про спеціальне освітлення Edinburgh Fringe в Deadline Information, натисніть тут.