НОВИЙ звіт показав, що багато видів метеликів процвітають у Шотландії, але йдеться про те, що ця тенденція, ймовірно, буде недовгою.

Згідно зі звітом NatureScot, сонцелюбні комахи, такі як метелики, виграють від спекотнішого літа.

Тим не менш, агентство з охорони природи каже, що цей сплеск, ймовірно, не продовжуватиметься через збільшення частоти посух та пожеж внаслідок зміни клімату.

Подальша посуха та пожежі призведуть до загибелі дорослих метеликів, а також рослин, якими харчуються їхні гусениці.

Види метеликів процвітають по всій Шотландії завдяки теплій погоді. (С) Лорн Гілл

Області, багаті метеликами та метеликами, забезпечують безліч переваг, включаючи запилення та природну боротьбу зі шкідниками.

Метелики та гусениці також є важливою ланкою в харчовому ланцюгу як видобуток для птахів, кажанів та інших тварин.

Крім того, завдяки своїй швидкій і чуйній реакції на малопомітні зміни довкілля або клімату метелика є корисними індикаторами змін навколишнього середовища і ширших змін біорізноманіття.

Останній шотландський індикатор біорізноманіття, опублікований сьогодні NatureScot, досліджує довгострокову тенденцію для метеликів із 1979 року.

У звіті йдеться, що з 1979 до 2021 року кількість всіх видів збільшилася на 43%.

З 20 проаналізованих видів дев’ять значно збільшились, а два зменшилися. Інші дев’ять не показують суттєвих змін.

Найбільше збільшення було відмічено у червоних адміралів, метеликів з помаранчевими кінчиками та кільчастих метеликів, причому ймовірними рушійними силами змін були зміна клімату та погода.

Двома видами, що демонструють значне зниження чисельності, є харіусові та малі метелики-черепахи.

На зміни чисельності населення також впливають зміни та фрагментація довкілля, пестициди та забруднення.

Крім того, деякі популяції метеликів у Великій Британії продовжують пересуватися на північ у відповідь на зміну клімату.

За останні 20 років у Шотландії стало більше видів, що традиційно зустрічаються в тепліших південних країнах Великобританії, таких як оранжевопері та павичі метелики.

Однак зміна клімату, ймовірно, зробить більшість видів метеликів загалом більш уразливими, навіть у тому числі тих, що переміщуються на північ.

Саймон Фостер, аналітик тенденцій та показників NatureScot, сказав: «Ми знаємо, що зміна клімату і втрата довкілля надали і будуть чинити величезний вплив на популяції метеликів.

«Незважаючи на це короткострокове збільшення кількості метеликів, ми повинні працювати зараз, щоб допомогти популяціям метеликів впоратися зі зростаючим впливом зміни клімату.

«На щастя, є прості речі, які ми всі можемо зробити, аби допомогти метеликам.

«Приємно бачити, що багато місцевої влади та приватних осіб використовують суміші насіння польових квітів, які можуть мати велике значення у місцевих районах.

«Ми також працюємо з партнерами по всій Шотландії над проектами, які допоможуть нашим метеликам та іншим запилювачам процвітати, від створення та управління довкіллям до просування садівництва, сприятливого для дикої природи, та рекомендацій щодо передового досвіду для розробників.

«Метелики також можуть отримати велику користь від того, що більше людей братимуть участь у громадянській науці.

«Якщо ви хочете допомогти, одна з ідей – приєднатися до схеми моніторингу метеликів та взяти участь у опитуваннях.

“Це легко, весело і може допомогти нам краще дізнатися, що і де відбувається, що дає нам найкращі шанси найбільш ефективно застосовувати заходи щодо збереження”.