РЕЙТИНГ: 4/5

СУЧАСНИЙ танець зустрічається з цирком, «Ангел-монстр» під керівництвом австралійського танцювального колективу Phluxus2 — це надихаючі послання для жінок на Edinburgh Fringe цього року.

На відкритті за участю публіки нас тепло та привітно знайомлять із низкою виконавців.

На відміну від цього, деякі маніакальні дії і слова, які майже збивають з пантелику, ведуть нас у злегка викривлений і лякаючий світ суперечливих емоцій.

Angel-Monster створює комфортні та незручні відчуття одночасно. (C) FenLan Images та Шон Даулінг

Танцюристи здаються майже маріонетковими, з різкими і раптовими рухами, що спалахують серед розмови, поряд із фразами на кшталт «скажи їй, що вона красива» і «всі хочуть бути красивими».

Потім танцівниця волочиться по підлозі перед першим рядом, питаючи глядачів: «Що хороше в тому, щоб бути жінкою?».

І тоді ми приступаємо до вистави.

Стаккато, схожі на маріонеткові рухи, тривають упродовж усього шоу, що яскраво контрастує з маніакальними та виразними емоціями, що виявляються на обличчях танцюристів.

Періодичні напади радісного сміху і страхітливо радісні посмішки ще більше посилюють неприємний контраст.

Ляльковий рух поступово перетворюється на дуже добре поставлені та плавні рухи, створюючи приємне та професійне уявлення.

Весь склад із п’яти жінок, а також їх хореограф та режисер чудово зарекомендували себе.

Шоу з надзвичайно важливими темами, переданими зі знанням справи, є обов’язковим для всіх та кожного на Fringe цього року.

Хоча я, як біла людина, не можу по-справжньому зрозуміти деякі лиха, описані у виставі, теми, які чудово передані протягом усієї вистави, безумовно не залишилися непоміченими.

Теми згоди, контролю, насильства та розширення прав і можливостей, зокрема, у світі, що зазнає сильного тиску, стають прозорими.

Американські гірки емоцій змушують глядачів почуватися некомфортно та комфортно одночасно, створюючи контраст, що відповідає назві шоу.

Angel Monster чудово впорався зі своїм завданням.

Художній керівник Phluxus2 Неріда Маттеї говорить: «Мене завжди тягнуло створювати роботи, в основі яких лежить краса та дисонанс нашого мінливого світу.

Я також завжди була борцем, будучи молодою дівчиною і сьогодні, ставлячи під сумнів ідеології та стереотипи та закликаючи їх до рівності.

«Створення Angel-Monster відбулося природно, коли я намагався зрозуміти, чому сьогодні ми все ще ставимо під сумнів рівність.

«Чому моя восьмирічна племінниця має запитувати, чому немає рожевих вантажівок, чому ми запитуємо, у що вона була одягнена, чому статистика погіршується, а не покращується, чому рішення про наші власні тіла контролюються тими, хто не володіє ними?

“Список можна продовжити”.

Щоб дізнатися більше про спеціальне освітлення Edinburgh Fringe в Deadline Information, натисніть тут.