У старшій школі Берта Парк розпочинаються творчі майстерні

Відбувся ПЕРШИЙ із серії семінарів, на яких школярі розроблять дизайн великого нового проекту в Перті.

Відома благодійна організація Functionality Scotland планує створити зразковий житловий кампус у Bertha Park та звернулася до своїх майбутніх сусідів з Bertha Park Excessive за допомогою у його проектуванні.

Інноваційний проект є частиною MOBIE, Міністерства будівельних інновацій та освіти, створеного популярним телевізійним архітектором Джорджем Кларком, щоб надихнути молодих людей на більш активну участь у будівництві будинків майбутнього.

Стівен Освальд, керівник проекту Functionality Scotland, сказав: «Семінар із MOBIE змусив усіх мислити нестандартно, коли справа доходила до визначення спільноти.

«Молоді люди не бояться давати волю своїй уяві, і було чудово побачити весь творчий потенціал під час обговорення того, які концепції слід реалізувати.

«З 2026 року ми будемо сусідами зі старшою школою, тож для нас було важливо розпочати будувати ці стосунки зараз. Нема кращого способу залучити молодих талантів, ніж попросити їх допомогти з дизайном.

«Ми не сумнівалися, що ідеї, розкриті на семінарі, будуть чудовими. Креативність та інклюзивність, виявлені на першому занятті, — те, що лежатиме в основі всієї подальшої діяльності».

Functionality Scotland в даний час керує кампусом Верхнього Спрінгленду в Перті, але планує замінити його на нову спеціально побудовану будівлю в парку Берта. Проект вартістю 25 мільйонів фунтів стерлінгів розсуне кордони та створить загальнонаціональний приклад того, що можливо у забезпеченні житлом та доглядом за людьми зі складними потребами.

Понад тридцять старшокласників відвідали перший семінар разом із дітьми з двох шкіл, які перебувають у віданні Functionality Scotland. Під час сесії почали викладати ідеї про те, як має бути сформована майбутня спільнота.

Крім партнерства з MOBIE, Functionality Scotland також тісно співпрацює з Perth та Kinross Training and Youngsters’s Providers, щоб налагодити міцні та позитивні зв’язки між новою середньою школою та житловим комплексом.

Подальші семінари заплановані на кінець року, у них також візьмуть участь учні восьми додаткових початкових шкіл та мешканці існуючого кампусу Верхнього Спрінгленду. У ньому також візьмуть участь учні двох шкіл Functionality Scotland, Stanmore та Corseford.

З вересня MOBIE також запросить коледжі та університети по всій Шотландії надати ідеї та концепції про те, як створити «спільноту» в рамках конкурсу.

MOBIE вважає, що молоді люди відіграють ключову роль у формуванні майбутнього наших будинків та спільнот і допоможе інтегрувати завдання «Побудова спільноти в Bertha Park» у навчальну програму цих шкіл.

Середня школа Bertha Park Excessive Faculty – перша повністю нова школа, побудована в Шотландії за 25 років, розрахована на 1100 учнів, у тому числі 35 із додатковими потребами. Це одна з 17 шкіл по всьому світу, вибраних як Флагманська школа Microsoft, яка використовує передові технології для підвищення якості навчання учнів.

Кампус Functionality Scotland у Верхньому Спрінгленді на Ісла-Роуд має три зареєстровані установи та пропонує стаціонарне лікування та тимчасовий догляд для 59 дорослих з обмеженими фізичними можливостями та здібностями до навчання. Існує також денне обслуговування, а також басейн з гідротерапією, театр та обгороджений сад.

Однак, хоча якість обслуговування є визначною, сайту вже понад 40 років, і його стає все важче підтримувати. Зміна клімату також означає, що він стикається з зростанням ризику повені через річку Тей, і благодійна організація хоче створити нові флагманські послуги за останнім словом техніки.