Жіноча збірна Шотландії з регбі отримає фінансування від уряду Шотландії для підготовки до чемпіонату світу з регбі в Новій Зеландії цього року.

Команда повинна бути нагороджена 144352 фунтами стерлінгів на додаток до 220 000 фунтів стерлінгів, наданим шотландським регбі.

Команда має виділити це нове фінансування, щоб дозволити команді з 36 осіб тренуватися повний робочий день у рамках 11-тижневого підготовчого табору до турніру, який розпочнеться за 100 днів.

Фінансування також буде використано для підтримки рекламної кампанії, щоб надихнути молодих гравців у Шотландії через участь команди у глобальному змаганні.

Фінансування планується направити на тренувальний табір до чемпіонату світу з регбі. Фото М. Купера на Unsplash

Міністр спорту Марі Тодд сказала: «Це фантастична можливість для гравців змагатися на найвищому рівні та продемонструвати елітний жіночий спорт.

«Я безмірно пишаюся тим, чого досягла команда, і дуже радий, що ми можемо підтримати їх фінансово, щоб вони представляли Шотландію на найвищому рівні.

«Гравці взяли на себе величезні зобов’язання та жертви, і я з нетерпінням чекаю на можливість спостерігати за ними і підтримувати їх пізніше цього року.

«Ці жінки будуть зразками для наслідування, які мотивують, просувають та надихають інших займатися спортом та фізичною активністю».

Джемма Фей, голова відділу стратегії для жінок і дівчаток Scottish Rugby, сказала: «Ми раді, що уряд Шотландії визнає важливість нашої кваліфікації для участі в RWC 2021 (гра 2022 року) та переваги, які вона принесе країні.

«Наша нещодавно запущена стратегія «Жінки та дівчата» наголосила на необхідності отримати вигоду з успіху великих заходів, пов’язавши наших гравців з їхніми спільнотами, а також продовжуючи підвищувати авторитет жінок у регбі в Шотландії та залучати нових гравців та вболівальників.

“Фінансування, отримане урядом Шотландії, не тільки підтримає підготовку команди, але й дозволить нам активізувати нашу роботу в цій галузі”.

Капітан команди Шотландії Рейчел Малкольм сказала: «Ми неймовірно вдячні шотландському уряду за фінансування та підтримку програми «Жінки Шотландії».

«Це надзвичайно захоплюючий рік для жіночого регбі, і підтримка, про яку було оголошено сьогодні, матиме вирішальне значення для того, щоб дозволити нам тренуватися та розкрити свій потенціал під час чемпіонату світу з регбі».

Чемпіонат світу з регбі 2021 року (грається у 2022 році) проходитиме з 8 жовтня по 12 листопада, а Шотландія розпочне свою кампанію 9 жовтня проти Уельсу.

Шостий Шотландський тиждень жінок та дівчат у спорті пройде з понеділка, 3 жовтня, по неділю, 9 жовтня 2022 року, і його темою стане видимість та партнерство.