Ібейї (К) Рафаель Паваротті

РЕЙТИНГ: 5/5

EDINBURGH Pageant привітав справжнє свято для очей та вух в Ібейї та їх шоу Spell 31.

Назва дуету походить від божества в західноафриканській культурі йоруба, представленого парою близнюків. Ібей – це оріша, або дух, тобто відчутний образ вищого зв’язку і гармонії.

Ця ідея зв’язку та гармонії дійсно відчувалася протягом усього часу виконання завдяки незаперечному зв’язку сестри тієї ночі.

Ансамбль і сценографія були простими: екран ззаду, що проеціює шоу за шоу, і два кубоїди з червоним підсвічуванням, в яких ховалися Ісмаель Нобур на барабанах і Ніколас Велла на фортепіано та клавішних.

Ліза-Каїнде та Наомі Діас — дві франко-кубінські сестри, які займаються музикою з самого раннього віку. Дочки престижного перкусіоніста Мігеля «Анга» Діаса, вони стали гідними спадкоємцями справжнісінької сучасної афро-кубінської музики.

Ібей на сцені Единбурзького фестивалю з виконанням Spell 31.
Ібейї справді зачарували театр Лейт своєю появою на Единбурзькому фестивалі цього року. (с) Джессі Ерл

У їхніх піснях йдеться про любов, сім’ю, жіночність і зцілюючу духовність, а зв’язок виходить за рамки генетики. Синхронізація пари на сцені – це чиста магія.

Більшість виконуваних пісень належало їхньому новому альбому Spell 31. Ця остання композиція плавно пливе між електронними жанрами нео-соул, госпел та хіп-хоп, елегантно приправлена ​​афро-кубінськими ритмами.

Єдиним недоліком ночі має бути освітлення шоу, яке часом було надто яскравим і відволікаючим.

Шоу задумано, щоб звернутися до тієї первісної частини нас, яка не потребує жодної мови, окрім музики.

І шоу робить саме це, виконуючи цю обіцянку в піках.

Було важко вибрати родзинку, тому що кожна пісня була виконана з однією і тією ж спокусливою енергією, на яку відповідала публіка, яка танцювала та співала без пауз протягом 20 пісень, виконаних англійською, іспанською, французькою та мовою йоруба.

Особисто мені найбільше подобається виконання пісні Oyá з їхнього першого альбому. Вокал був не від цього світу, а барабани батас в руках Наомі були ідеальною даниною поваги богині цвинтарів.

Ібейї співпрацювала з такими артистами, як Мала Родрігес та Residente Calle 13, і була представлена ​​у візуальному альбомі Beyonce Lemonade, де вони ділили простір з іншими визнаними жінками африканського походження, включаючи Серену Вільямс та Зендаю.

Вчора о 20:00 у театрі Лейт було вимовлено заклинання, і глядачі захотіли побачити більше за цей чарівний дует.

Це шоу є частиною програми Единбурзького міжнародного фестивалю у серпні цього року.

Щоб дізнатися більше про спеціальне освітлення Edinburgh Fringe в Deadline Information, натисніть тут.