WAITROSE зазнала різкої критики в мережі після того, як нібито викидала мішки простроченого хліба під час кризи вартості життя.

Джульєт Ланду-Поуп каже, що минулого тижня вона помітила, як співробітники супермаркету завантажували хліб у великий пластиковий пакет у філії у Мілл-Хілл, Лондон.

58-річний чоловік стверджує, що запропонував віднести хліб до місцевого продовольчого банку, на що співробітники нібито відповіли, що продукти мають бути утилізовані через «проблеми з алергією».

Мішок для хлібниці (С) Джульєтта Ландау-Поуп

Тим не менш, тренер з продуктивності стверджував, що на упаковці були надруковані ярлики про алергію, і стверджував, що менеджер магазину Марк щосили намагався пояснити своє рішення викинути хліб у відро для сміття.

Обурена Джульєт із Фінчлі, Північний Лондон, пізніше того ж дня поділилася своєю зустріччю у Твіттері, написавши: «О 17:00, коли @waitrose #MillHill #Barnet закривається, співробітники викидають мішки з простроченим хлібом з повною інформацією про алергію. відображається.

«Я запропонував доставити його до місцевого #foodbank, але мені не дозволили. Як це може бути етичним чи пробачним?

«Менеджер Джек посилається на проблеми з алергією, але булочки @GAILsBakery застаріли з етикетками про алергію. Іншого пояснення він дати не може, наполягаючи, що хліб треба викинути. Я у сльозах.

— Для протоколу: сам не хочу хліб. На щастя, я можу дозволити собі купити їжу (до того ж у моєму будинку немає глютена), але багато місцевих родин зазнають труднощів, тому така політика @waitrose просто невірна».

Твіт набрав понад 4000 лайків, понад 1700 ретвітів та 300 коментарів від користувачів соціальних мереж, які критикували супермаркет.

З того часу Вейтроуз відповіла Джульєтті, написавши: «Привіт, Джульєтто, нам шкода це бачити, і ми подбаємо про те, щоб жодна безпечна для вживання їжа не пропадала даремно.

«Ми хочемо, щоб вся наша їжа була з’їдена, і наша політика полягає в тому, що будь-яка непродана їжа, яка все ще безпечна для вживання, або перерозподіляється серед тих, хто її потребує».

Один із користувачів Twitter сказав: «Я інвалід, у мене були проблеми зі здоров’ям, тому я пропустив магазин.

«Мені потрібний хліб, мені б не завадив шматок цього, тому що я виживаю на допомогу з інвалідності.

«Я надто хворий, щоб працювати, якщо хтось думає, що я лінивий халявщик».

Свіжий хліб
Термін придатності хліба минув через день. (C) Джульєтта Ландау-Поуп

Інший написав: «Виробники та постачальники продуктів харчування могли б прописати в контрактах із супермаркетами, що за умови, що будь-яка їжа є зрілою та придатною для вживання людиною, всі непродані товари мають бути запропоновані продовольчим банкам, а не просто знищені.

“Це скоротить харчові відходи, допоможе бідним і стане гарним піаром”.

Третій прокоментував: «Ймовірно, він не має іншого пояснення, окрім якоїсь купи ублюдків із головного офісу.

«Немає жодних причин, через які вони не могли б домовитися з місцевим гуртожитком чи іншою благодійною організацією про перерозподіл непроданих продуктів».

Четвертий додав: Він міг би знизити ціну до одного пенні, продати вам і зняти з Уейтроуза будь-яку відповідальність.

Виступаючи сьогодні (THUR), Джульєтта сказала: «Я зайшла до Уейтроуза, Мілл-Хілл, о 16:55 у неділю, 21 серпня, щоб купити молока – я постійний клієнт, тому що живу поблизу.

«Я проходив повз хлібний відділ, коли побачив, як троє співробітників завантажують мішки для сміття, наповнені буханцями хліба, причому частина хліба була в запечатаних мішках.

«Деякі булочні багети також були у пакетах. Я спитав, що вони роблять, і троє співробітників, з якими я розмовляв, сказали мені, що вони викидають хліб та випічку.

«Я спитав їх, як вони можуть це зробити, і сказав, що візьму [the food] до місцевого продовольчого банку, оскільки я час від часу роблю пожертвування та підтримую зв’язок із місцевими благодійними організаціями.

Джульєтта Ландау-Папа
Джульєтта Ландау-Поуп написала у Твіттері про свою відразу до Уейтроуз. (C) Джульєтта Ландау-Поуп

«Я можу домовитися з місцевими благодійними організаціями про збирання їжі — добрий хліб не можна викидати.

«Потім я попросив поговорити з менеджером Джеком. Я запитав його про те саме, і він сказав, що ви повинні знати все про закон Наташі.

– Я сказав, що знаю. Це жінка, яка померла від алергії у Преті. Ось чому ми маємо етикетки на продуктах харчування. Я знаю все про алергію, тому що у моєї дочки алергія.

«Ми безглютенова сім’я. Хліб був прострочений, і я був там 21-го числа, термін придатності хліба минув 22-го числа, і він був дуже чітко позначений етикетками щодо алергії.

«Я сказав йому, що так, вони несуть відповідальність, але має бути інша причина. Менеджер сказав: Є ще одна причина, але я не можу вам сказати.

«У цей момент навколо мене була група, яка задавала менеджеру одні й ті самі питання.

– Уейтроуз, здається, не вважає, що це гарна оптика. Тоді менеджер не мав розумного пояснення.

Як він може відповідати за магазин і нічого не може зробити?

«Я дала йому свій номер та карту, я була так засмучена. Я не розумію, чому її не можна видати. Персонал сказав, що вони просто викидають усі.

«Я знаю від інших магазинів та людей, які зв’язалися зі мною, вони знижують ціну та продають.

«Я б узяв хліб і віддав його комусь іншому».

Представник Waitrose сказав: «Ми прагнемо віддати всі потрібні надлишки їжі на добрі справи, і на сьогоднішній день пожертвовано понад 8,5 мільйонів порцій їжі.

«У всіх наших магазинів є благодійні партнери, але цей хліб не віддали через непорозуміння щодо алергенів. З того часу це було виправлено».