Нагороджені спортсмени повертаються з Ігор Співдружності

ТРІУМФАЛЬНІ плавці, які повернулися до Шотландії після успішних Ігор Співдружності, сподіваються, що нещодавні досягнення надихнуть наступне покоління плавців.

Посли програми «Вчись плавати» Дункан Скотт та Тоні Шоу використовують свій профіль, щоб спонукати молодь по всій країні ходити у воду та вчитися плавати.

Національна програма «Вчися плавати» – партнерство між Scottish Swim та Scottish Water – реалізується місцевою владою, фондами дозвілля та постачальниками послуг з навчання плаванню по всій Шотландії.

Програма, що просувається послами Дунканом і Тоні, спрямована на те, щоб допомогти дітям різного віку та здібностей стати впевненими, безпечними та компетентними плавцями.

Дункан, який повертається додому як найуспішніший шотландський спортсмен Ігор Співдружності всіх часів, повертається із шістьма свіжими медалями, включаючи дві золоті. З 2014 року він здобув 13 медалей Співдружності. Це сталося після того, як він став найуспішнішим спортсменом збірної Великобританії, який будь-коли брав участь в одній Олімпійській грі з його трофеєм у Токіо в 2021 році.

Він сказав: «Після участі у світових змаганнях так приємно мати можливість повернутися до низових якостей та мотивувати тих, хто тільки починає свій шлях у плаванні.

«Незалежно від того, чи молоді люди стануть просто постійними відвідувачами басейну, чи їхня участь надихне наступне покоління професійних плавців, тільки натхнення більшої кількості дітей може принести користь».

Дункан почав своє плавання в Південному Ейрширі, де він навчився плавати в басейні Трун разом зі своєю сестрою, і він часто заявляє, що суперництво між братами і сестрами спонукало його досягти кращих результатів у плаванні з юних років. Від регулярного плавання зі своєю родиною Дункан приєднався до місцевого клубу плавання під керівництвом тренера Майка Боулза та швидко виявив талант, взявши участь у змаганнях у віці 8 років.

Дункан продовжив своє плавання в Аллоа в Alloa Leisure Bowl. Він приєднався до FIRST, складеного клубу, де Стівен Тігг став його тренером. Потім він виграв стипендію в школі Strathallan завдяки своїм здібностям до плавання з тренером Елейн Джонстон і почав брати участь у національних та міжнародних змаганнях, все ще будучи ПЕРШИМ. Дункан, як і раніше, тренується під керівництвом тренера Стівена Тігга і базується в Університеті Стерлінга, який він закінчив зі ступенем у галузі бізнесу та спорту у 2021 році.

Тоні здобула бронзову медаль на Іграх Співдружності у Бірмінгемі у змаганнях з паралімпійського плавання на 100 м вільним стилем серед жінок та посіла четверте місце в індивідуальному комплексному плаванні. У 14 років Тоні Шоу вперше взяв участь у Іграх Співдружності у 2018 році на Золотому Березі.

Вона сказала: «Це фантастика грати важливу роль у просуванні плавання по всій країні.

«Уміння плавати є життєво важливою навичкою, оскільки воно забезпечує нашу безпеку у воді, а також дає низку переваг для здоров’я та гарного самопочуття. Це також цікавий спосіб залишатися активним та спілкуватися».

Тоні навчилася плавати в Абердіні за програмою навчання плавання у Northfield Pool. Вона завжди була затятим прихильником інтеграції дітей з обмеженими можливостями у звичайні уроки, очоливши кампанію шотландського плавання «SeeMyAbility», оскільки вона відчувала, що здобула користь з основної програми, а не з індивідуальних уроків.

Вона приєдналася до Cults Otters — одного з місцевих плавальних клубів, де незабаром стало очевидним, що вона має сильний талант до плавання, особливо вільним стилем.

У віці 14 років вона перейшла на програму виступів в університеті Абердіна, тренуючись в Абердинському центрі водних видів спорту під керівництвом тренера Грегора Макміллана. Вона почала змагатися на національному та міжнародному рівні, здобувши 6 медалей на чемпіонаті світу з паралімпійського плавання в Лондоні у 2019 році, а у 2022 році стала чемпіонкою світу на дистанції 400 метрів вільним стилем. Як і Дункан, Тоні нещодавно розпочала своє життя як студентка Університету Стерлінга, де вона тренується під керівництвом тренера Джоша Вільямсона.

Наступний розділ «Вчимося плавати» — це створення справжньої спадщини для Шотландії — підвищення безпеки на воді і, працюючи зі школами та місцевою владою, надання всім дітям реальної платформи для досягнення успіху та повного розкриття свого потенціалу в басейні та поза ним.

Брайан Ліроні, директор з корпоративних зв’язків Scottish Water, сказав: «У Шотландії ми оточені такою кількістю води, що тому важливо навчитися плавати з раннього віку.

«Дункан і Тоні надихають та відіграють важливу роль у натхненні наступного покоління, яке бере участь у програмі. Безпосередня участь допомагає молоді зрозуміти, що це життєво важлива навичка, яка одного разу може зрештою врятувати їм життя.

Програма «Вчись плавати» реалізується по всій Шотландії 36 розважальними фондами та постачальниками водних послуг у більш ніж 160 басейнах та призначена для дітей від народження до 11 років.

На даний момент у програмі взяли участь понад 100 000 молодих шотландців, і ми плануємо залучити ще 100 000 до 2025 року, щоб створити нове покоління більш безпечних та впевнених у собі плавців.

Юан Лоу, головний виконавчий директор Scottish Swim, сказав: «Дункан і Тоні є яскравими прикладами неймовірних шляхів, якими плавання може вас захопити. Ця справжня перевага мати такі фантастичні зразки для наслідування, які надихають наше наступне покоління і просувають безпеку на воді».

Для отримання додаткової інформації про програму «Вчись плавати» відвідайте сайт https://learntoswim.scot/