Дослідники SCOTS виявили прорив у майбутніх методах лікування хвороби Паркінсона.

Дослідники з Університету Данді виявили невелику молекулу, яка допомагає усунути білок, що викликає хворобу Паркінсона.

Хвороба Паркінсона – це прогресуюче нейродегенеративне захворювання, від якого страждають понад 10 мільйонів людей у ​​всьому світі.

Лікування недоступне і поточне лікування обмежується симптоматичним лікуванням.

Дослідницьку групу Університету Данді очолюють доктор Сінгі Лю (ліворуч) та доктор Алексія Калогеропулоу (праворуч).

Дослідники з Університетського центру цільової деградації білків (CeTPD) та відділу фосфорилювання та убіквітилювання білків MRC (MRC-PPU) досягли значних успіхів у розробці нових методів лікування.

Це досягається за рахунок конструкції XL01126, невеликої молекули, яка розщеплює білок, який, як відомо, відіграє ключову роль у розвитку хвороби Паркінсона.

Білок, багата на лейцин повторна кіназа 2 (LRRK2), є однією з найважливіших і багатообіцяючих мішеней для розробки методів лікування хвороби Паркінсона.

Проте досі вченим вдавалося лише придушувати його функцію, а чи не знищувати повністю.

XL01126 усуває LRRK2 зсередини клітини, використовуючи природну систему видалення відходів клітини.

Дослідження також показало, що XL01126 можна приймати внутрішньо і виявляти у мозку мишей.

Це дві потрібні особливості препаратів, орієнтованих на нейродегенеративні захворювання, які можуть бути дуже складними для досягнення.

Команда з Данді, очолювана доктором Шингуї Лю та доктором Алексією Калогеропулоу, вважає, що XL01126 буде дуже корисною дослідницькою сполукою і потенційно може призвести до створення терапевтичних засобів для лікування хвороби Паркінсона.

Доктор Калогеропулу сказав: «Відкриття XL01126 забезпечує захоплюючу альтернативну стратегію для націлювання на LRRK2 на додаток до звичайних інгібіторів кінази LRRK2.

«Це може бути складовим інструментом для розшифровки біології LRRK2».

Д-р Лю додав: «Ми дуже раді бачити, що XL01126 не тільки сильно руйнує LRRK2 у кількох клітинних лініях, але також виявляє несподівані фармакокінетичні властивості.

«Біодоступність при пероральному введенні та проникність через гематоенцефалічний бар’єр означають, що можлива подальша розробка деструкторів PROTAC як терапевтичні засоби для лікування хвороби Паркінсона».

XL01126 наближає ділянку цільової деградації білків (TPD) до розробки ліків проти нейродегенеративних захворювань.

Наступні кроки у розробці лікування нині здійснюються з подальшими доклінічними дослідженнями для встановлення безпеки та ефективності.

Цілеспрямована деградація білків використовує природні системи утилізації клітин для видалення хвороботворних білків і застосовується до різних терапевтичних областей, включаючи онкологію, запалення, дерматологію, імунологію та респіраторні захворювання.

Дослідники та групи з Данді раніше розкривали фундаментальні ідеї щодо роботи молекул деструкторів, які вони розробили та які використовуються по всьому світу.