Хірурги SCOTS зголосилися проводити безкоштовні операції людям з катарактою після побоювань, що довгі списки очікування NHS можуть зробити пацієнтів сліпими.

Команда з 26 осіб із приватної клініки хірургії катаракти Imaginative and prescient Scotland занепокоїлася після того, як багато з їхніх клієнтів було залишено у списку очікування NHS понад два роки.

Стурбовані тим, що інші пацієнти не зможуть дозволити собі операцію, яка змінить їхнє життя, колеги об’єдналися, щоб запропонувати операцію з порятунку зору тим, хто її відчайдушно потребує.

Добросердечні хірурги роблять операцію безкоштовно. Кредит: Вікторія Біслі

Однак, сподіваючись вилікувати до десяти пацієнтів безкоштовно, перед командою було поставлено завдання зібрати понад 5000 фунтів стерлінгів для покриття витрат на оплату лікарень та обладнання.

Щоб зібрати гроші, колеги пообіцяли завершити ділянку West Highland Manner наступного місяця, вже зібравши понад 600 фунтів стерлінгів.

Виступаючи сьогодні, Вікторія Біслі, директор клініки по роботі з пацієнтами, сказала: «Ми завершуємо захід як робоча команда, але також запросили деяких наших колег-оптометристів із спільноти, з якими ми тісно співпрацюємо.

«Всі прагнули зробити це заходом зі збору коштів, і, розглянувши кілька різних благодійних організацій, ми вирішили, що зможемо досягти найбільшого результату, надаючи послуги, які ми пропонуємо пацієнтам щодня.

«Наші медсестри та хірурги будуть віддавати свій час безкоштовно, а гроші, зібрані зі збору коштів, будуть використані для покриття накладних витрат, таких як плата, яка йде лікарні, в якій ми працюємо.

«Ми щодня бачимо та чуємо від пацієнтів, які очікують у списках NHS, часто більше двох років, і у яких може повністю зникнути зір, але які, на жаль, не можуть дозволити собі оплатити лікування.

«Ми хочемо зробити небагато, щоб заповнити цю прогалину.

«Кількість людей, яких ми лікуємо, вочевидь залежить від зібраних грошей, а також від необхідного лікування.

«Вартість залежатиме від того, чи потрібна людям, яких ми лікуємо, операція на одному або двох очах, а також від складності необхідної операції.

«Операція, ймовірно, буде дуже складною, оскільки люди, яких ми лікуємо, матимуть запущену катаракту, яку набагато складніше оперувати, ніж нещодавно діагностовану катаракту.

“Я сподіваюся, що ми зможемо зібрати близько 5000 фунтів стерлінгів і вилікувати від п’яти до десяти людей”.

Члени команди
(LR) Люсі Каплон, Джонатан Росс та Ага Дзядзяк допоможуть зібрати кошти. Кредит: Вікторія Біслі

Ділячись збором коштів з GoFundMe, Вікторія сказала: «Щодня ми проводимо діагностику та лікування катаракти для приватних пацієнтів у наших клініках в Единбурзі, Глазго, Стірлінгу, Лівінгстоні та на шотландських кордонах.

«Ми бачимо, як операція з видалення катаракти може змінити чиєсь життя на краще, ми тільки хочемо, щоб ми могли зробити його доступним для всіх.

«Збираючи кошти на операцію з видалення катаракти, ми сподіваємося забезпечити лікування людей, які не мали б коштів заплатити за лікування самостійно.

«Наш збір коштів покриє витрати на театральне та клінічне обладнання, необхідне для операції з видалення катаракти. Наші хірурги та медперсонал приділять свій час безкоштовно.

«У вересні команда Imaginative and prescient Scotland і наші колеги-оптометристи пройдуть 44 милі по Уест-Хайленд-Уей, щоб зібрати засоби для лікування якомога більшої кількості пацієнтів.

«Таким чином, ми сподіваємося надати значний вплив на ще більшу кількість людей, які страждають на катаракту, по всій Шотландії».

При типовій операції з видалення катаракти протягом усієї операції працюватиме вісім осіб.

Катаракта розвивається, коли кришталику очі з’являються хмарні плями.

Згодом ці плями збільшуються у розмірах, викликають розмитий, туманний зір і, зрештою, за відсутності лікування можуть призвести до сліпоти.

Фахівці Imaginative and prescient Scotland відновили понад 30 000 очей у своїх клініках по всій Шотландії, включаючи Глазго, Едінбург та шотландські кордони.

Якщо ви хочете зробити пожертву команді, ви можете зробити це тут: https://gofund.me/1b45c219