СТУДЕНТ у шотландському університеті розробив інноваційну рецептурну форму для рослин, намагаючись спонукати людей проводити більше часу на природі.

Студент Університету Данді Кірубхагар Баллах Крісна був натхненний ініціативою міста, яка дозволяє медичним працівникам наказувати час перебування на відкритому повітрі.

Кірубхагар вирішив вивчити, чи може папір із насінням для рослин збільшити участь у садівництві та зелених насадженнях у рамках свого курсу MSc Product Design.

Його роботи представлені на виставці майстрів коледжу мистецтв та дизайну Дункана з Джорданстоуна 2022, що відкривається цього тижня.

Ідея Кірубхагара про те, що рецепти на папері з насінням можна посадити, намагається спонукати людей проводити час на свіжому повітрі.

Загальновідомо, що перебування на свіжому повітрі може значно покращити здоров’я та самопочуття.

У Данді лікарі можуть наказувати пацієнтам проводити час на природі в рамках проекту Inexperienced Well being Prescription, розробленого Dundee Inexperienced Well being Partnership.

Заінтригований цією ініціативою 28-річний Кірубхагар вирішив розвинути цю ідею в рамках свого магістерського проекту.

В рамках свого дослідження він проводив час із волонтерами у громадських садах і розмовляв з місцевими лікарями загальної практики, і його кінцевим продуктом є перероблений рецепт «Зеленого здоров’я» на папері для рослин, висланому насінням крес-салату.

Виступаючи сьогодні, Кірубхагар сказав: «Я гадки не мав, куди мене приведе цей проект.

«Мій модуль другого семестру був присвячений дослідженням через дизайн і мені довелося дивитися на громадські сади здоров’я.

«Я провів час у громадському саду в Інверкейтингу у рамках свого дослідження, і саме там я дізнався про рецепти зеленого здоров’я.

«Після розмови з місцевими лікарями загальної практики я дізнався, що часто буває важко спонукати людей із певними захворюваннями проводити час на свіжому повітрі.

«Я подумав, як ми можемо мотивувати їх вийти надвір? Який простий спосіб спонукати їх вийти на природу? Ось де взялася ця концепція.

«Спочатку я думав приклеїти насіння до нижньої частини паперового рецепту, але незабаром виявив, що використання паперу з насінням для рослин є більш ефективним.

«Єдина проблема полягала в тому, щоб знайти когось, хто б погодився, щоб я використав папір у їхньому принтері».

Він продовжив, сказавши: «Ідея полягає в тому, що люди, які отримують рецепт можуть просто відірвати шматок і посадити його.

«Я спеціально обрав насіння крес-салату, оскільки воно виросте через пару днів — щоб це вплинуло, вам потрібно побачити зміни, що відбуваються перед вами.

«Ідея полягає в тому, щоб зробити процес плавним та зменшити одну змінну з рівняння, щоб люди, яким прописали «зелені рецепти», мали більше шансів зайнятися садівництвом чи іншими видами активного відпочинку для покращення свого здоров’я».

Продукт Kirubhagar був розроблений виключно для показу на Masters Present, щорічному заході, який щорічно приваблює сотні відвідувачів.