Понад два мільйони шотландців буде запрошено на прийом протягом наступних трьох місяців, оскільки програму зимової вакцинації буде запущено.

Мешканці будинків престарілих є одними з перших, хто отримує вакцини від Covid-19 і грипу, оскільки цей захід спрямований на захист населення та полегшення навантаження на Національну службу охорони здоров’я.

До кінця тижня запрошення будуть розіслані всім особам віком від 65 років, і, як повідомляється, 41 000 передових медичних та соціальних працівників записалися на прийом через портал з моменту його відкриття минулого місяця.

Обидві нові бівалентні вакцини, націлені на Omicron та вихідний варіант Covid-19, будуть розгорнуті разом з існуючими вакцинами, хоча вакцинація залежатиме від віку та доступності.

До кінця тижня всім особам віком від 65 років будуть розіслані запрошення на вакцинацію. (Фото Муфіда Меджнуна на Unsplash)

Як існуючі, так і нові бівалентні вакцини забезпечують захист від тяжких захворювань та госпіталізацій, спричинених відомими варіантами Covid-19.

Щеплення від Covid-19 проводитиметься одночасно з щепленням від грипу, якщо це можливо.

Міністр охорони здоров’я Хумза Юсаф відвідав будинок для людей похилого віку Victoria Manor в Единбурзі, де серед вакцинованих були жителі Агнес Тейлор та Ендрю Янг.

Пан Юсаф сказав: «Ця країна в боргу перед тими відданими працівниками на передовій, які невпинно працюють над цілорічною імунізацією більшості шотландців, і чиї зусилля призвели до різкого скорочення госпіталізацій в останні місяці.

«Вакцинація залишається найкращим способом захистити себе, своїх близьких та NHS як від вірусів Covid-19, так і від вірусів грипу, і я закликаю вас прийняти пропозицію щодо ревакцинації, коли ви отримаєте своє призначення».

Девід Уайт, керівник стратегії первинної медико-санітарної допомоги Единбурзького партнерства в галузі охорони здоров’я та соціального забезпечення, сказав: «Як і наші колеги в Шотландії, ми готуємось до програми зимової вакцинації.

«Усі, хто має право на участь у програмі в Единбурзі, повинні мати легкий місцевий доступ до щеплень від грипу та Covid-19.

«Як і у випадку з іншими недавніми кампаніями, ми вжили спеціальних заходів для мешканців будинків для людей похилого віку та інших осіб, визнаних «прив’язаними до будинку».

«Це включає відповідних партнерів і опікунів, які зможуть пройти вакцинацію під час одного і того ж візиту».

93-річна мешканка маєтку Вікторія пані Тейлор сказала: «Добре, що тут, у будинку для людей похилого віку, можна зробити обидва щеплення одночасно.

«Я отримую допомогу як у власному захисті, так і в захисті та безпеці інших у будинку престарілих чи поза ним».

Людям, які мають право на участь у програмі, рекомендується почекати, доки з ними не зв’яжуться чи не передзвонять.

Там, де це можливо, зимова бустерна вакцина проти Covid-19 вводитиметься одночасно з вакциною проти грипу тим, хто має на це право.