УЄФА заборонив Емре Белозоглу виконувати обов’язки головного тренера Істанбул Башакшехір напередодні матчу Ліги конференцій Європи проти Хартс у Тайнкаслі.

Зрозуміло, що європейська дискваліфікація була винесена через те, що колишній гравець «Ньюкасл Юнайтед» не мав тренерської ліцензії Professional.

Комітет з контролю, етики та дисципліни керівного органу визнав 41-річного футболіста винним у «тіньовому тренуванні» під час жеребкування першого матчу другого кваліфікаційного раунду «Башакшехіра» з «Маккабі Нетанія» у липні.

Це порушення пов’язане зі статтями 47, 53.01 та 53.02 Регламенту УЄФА щодо ліцензування клубів та фінансової стійкості, що стосуються тренерських ліцензій.

Хартс розпочинають свою групову кампанію вдома у четвер проти турецької сторони.

Поки незрозуміло, чи зможе Белозоглу перебувати у роздягальні та технічній зоні на стартовому матчі групи А у Горжі.

Білозоглу, який був спортивним директором та тимчасовим менеджером «Фенербахче», перш ніж стати босом «Башакшехіра» у жовтні минулого року, тепер, як то кажуть, почав працювати над здобуттям відповідної кваліфікації.

Він сказав: Мені було нелегко. Я хотів бути тренером до трьох-чотирьох років, перш ніж пішов із футболу і працював у ньому.

З успіхом молодих тренерів тема Professional License стала дуже спірною.

«Цей процес нас теж стомив. Ми з плоті та крові, але ми добре виконали свою роботу, промовчавши проти тих, хто створює враження, що ми не маємо ні заслуг, ні диплома.

«Ми розпочали цю роботу з 25 моїми цінними колегами з курсу, відкритого федерацією. Для мене важливо виконувати цю роботу, не заплямувавши репутацію цієї професії. Служити футболу країни».

У заяві УЄФА, яка підтверджує покарання, говорилося: «Тіньове тренування», ст. 11 DR у поєднанні зі ст. 47 та ст. 53.01 та 53.02 Правил ліцензування клубів та фінансової стійкості УЄФА

«Заборонити пану Емре Белозоглу виконувати будь-які функції головного тренера на матчах змагань УЄФА доти, доки він не буде відповідати критеріям, передбаченим статтею 47 у поєднанні зі статтями 53.01 та 53.02 Регламенту УЄФА про ліцензування клубів та фінансову стійкість.

“Попередити пана Емре Белозоглу за порушення загальних принципів поведінки”.

Стамбул також був оштрафований на 10 000 євро за порушення, але Білозоглу дозволено виконувати свої обов’язки у найвищому дивізіоні Туреччини, оскільки там немає таких обмежень.

Вони виходять на матч у четвер, повні впевненості після перемоги над «Аланьяспором» із рахунком 2:0 у суботу, щоб зберегти свій безпрограшний старт у турецькій Суперлізі.

Стамбул ненадовго утримував перше місце у вихідні, набравши десять очок у чотирьох іграх.