Юні плавці на Оркнейських островах вітають шестиразового олімпійського чемпіона та чемпіона Співдружності Дункана Скотта, коли він пірнає на їхні уроки плавання.

Дункан прибуде в округ, щоб відзначити успіх програми «Вчись плавати» на Оркнейських островах, в рамках якої близько 646 дітей щотижня беруть участь у регулярних уроках плавання в Центрі Пікаквою та Раді Оркнейських островів.

Суперзірка плавання зустрінеться з деякими з наймолодших плавців Оркнейських островів на заняттях з навчання плаванню в Центрі Пікакуа, а потім попрямує в плавальний басейн Стромнес, щоб зустрітися з деякими плавцями з клубу Оркнейських островів, даючи їм поради та підказки, коли вони візьмуть участь зі своїх регулярних навчальних занять.

Дункан представляв Великобританію на Олімпійських іграх 2020 року в Токіо минулого року, а нещодавно — Шотландію на Іграх Співдружності в Бірмінгемі. Він увійшов в історію, вигравши чотири медалі в Токіо, більше ніж будь-який інший британський спортсмен на одних Олімпійських іграх, і став найуспішнішим спортсменом збірної Шотландії на Іграх Співдружності всіх часів.

Універсал у басейні, Скотт плавав на міжнародному рівні на 100 та 200 метрів вільним стилем, 200 метрів батерфляєм, 200 метрів та 400 метрів комплексним плаванням.

Національна програма навчання плаванню Шотландії у партнерстві з Scottish Water реалізується фондами дозвілля, місцевою владою та постачальниками уроків плавання по всій Шотландії. Він спрямований на підвищення стандартів та забезпечення узгодженості уроків плавання по всій країні.

Навчання плавання є життєво важливою навичкою, яка допомагає дітям та дорослим бути більш впевненими, безпечними та компетентними у воді та зрештою може врятувати життя. Як вид спорту, плавання унікальний тим, що дає довічні переваги для здоров’я та соціальні блага від самого народження, а також можливості для занять різними водними дисциплінами та водними видами спорту.

Для батьків заохочення вашої дитини до навчання плавання є одним з найважливіших навичок, яким ви його навчите. Якщо ви зацікавите дітей плаванням у ранньому віці, є велика ймовірність, що вони будуть насолоджуватися водою все життя і залишаться у формі і будуть здорові.

Джеймс Лінклейтер, керуючий директор Центру Пікаквою, сказав: «Ми дуже раді, що Дункан Скотт приїжджає на Оркнейські острови, і це чудова нагода для наших юних плавців поговорити і поплавати з таким успішним спортсменом.

«З огляду на його недавній успіх на Іграх Співдружності в Бірмінгемі і став найтитулованішим шотландським спортсменом на всіх Іграх Співдружності, Дункан знаходиться в одному ряду з найкращими спортсменами нашого часу.

«Ми з нетерпінням чекаємо на можливість вітати його в «Choosy» і сподіваємося, що йому сподобається його візит».

Радник Гвенда Ширер є головою Комітету з освіти, відпочинку та житла Ради Оркнейських островів. Вона сказала: «Яке задоволення для цих молодих людей зустріти Дункана, який для наших юних плавців, особливо для тих, хто бере участь у змаганнях із плавання, стане абсолютним джерелом натхнення.

«Програма «Вчись плавати» мала оглушливий успіх на Оркнейських островах. Ті юні плавці, яких ми бачимо у змаганнях, гала-концертах і навіть міжрегіональних зіткненнях, почали свій шлях з уроків плавання в наших місцевих установах.

«Оркнейські острови мають приголомшливу традицію виробництва фантастичних плавців, і я сподіваюся, що можливість зустрітися з їхнім героєм підштовхне наступне покоління до ще більших речей у басейні, що особливо важливо, оскільки годинник наближається до Острівних ігор, що прибувають на Оркнейські острови. 2025 року».

Дункан Скотт прокоментував: «Я з нетерпінням чекаю на можливість відвідати Оркнейські острови і побачити, як діти отримують задоволення від програм навчання плаванню, пропонованих там у рамках шотландської програми навчання плаванню в шотландських водах, а також приєднатися до тренування клубу, де, я сподіваюся, я може дати кілька корисних порад юним плавцям Оркнейських островів!