МОЛОДІ плавці на Оркнейських островах збираються вітати шестиразового олімпійського призера та чемпіона Співдружності Дункана Скотта на своїх уроках плавання.

Дункан прибуде в округ, щоб відзначити успіх програми «Вчись плавати» на Оркнейських островах, в рамках якої близько 646 дітей щотижня беруть участь у регулярних уроках плавання в Центрі Пікаквою та Раді Оркнейських островів.

25-річний спортсмен зустрінеться з деякими наймолодшими плавцями Оркнейських островів на заняттях з навчання плаванню в Центрі Пікакуа.

Потім він попрямує до плавального басейну Стромнес, щоб зустрітися з деякими плавцями Оркнейського клубу, даючи їм поради та підказки, коли вони беруть участь в одному зі своїх регулярних тренувань.

Дункан Скотт – найуспішніший спортсмен збірної Шотландії на Іграх Співдружності всіх часів.

Дункан представляв Великобританію на Олімпійських іграх 2020 року в Токіо минулого року, а нещодавно — Шотландію на Іграх Співдружності в Бірмінгемі.

Він увійшов в історію, вигравши чотири медалі в Токіо, більше ніж будь-який інший британський спортсмен на одній Олімпіаді, і став найуспішнішим спортсменом збірної Шотландії на Іграх Співдружності всіх часів.

Універсал у басейні, Скотт плавав на міжнародному рівні на 100 та 200 метрів вільним стилем, 200 метрів батерфляєм, 200 метрів та 400 метрів комплексним плаванням.

Національна програма навчання плаванню Шотландії у партнерстві з Scottish Water реалізується фондами дозвілля, місцевою владою та постачальниками уроків плавання по всій Шотландії.

Він спрямований на підвищення стандартів та забезпечення узгодженості уроків плавання по всій країні.

Джеймс Лінклейтер, керуючий директор Центру Пікаквою, сказав: «Ми дуже раді, що Дункан Скотт приїжджає на Оркнейські острови, і це чудова нагода для наших юних плавців поговорити і поплавати з таким успішним спортсменом.

«З огляду на його недавній успіх на Іграх Співдружності в Бірмінгемі і став найтитулованішим шотландським спортсменом на всіх Іграх Співдружності, Дункан знаходиться в одному ряду з найкращими спортсменами нашого часу.

«Ми з нетерпінням чекаємо на можливість вітати його в «Choosy» і сподіваємося, що йому сподобається його візит».

Радник Гвенда Ширер є головою Комітету з освіти, відпочинку та житла Ради Оркнейських островів.

Вона сказала: «Яке задоволення для цих молодих людей зустріти Дункана, який для наших юних плавців, особливо для тих, хто бере участь у змаганнях із плавання, стане абсолютним джерелом натхнення.

«Програма «Вчись плавати» мала оглушливий успіх на Оркнейських островах.

«Ті юні плавці, яких ми бачимо у змаганнях, гала-концертах і навіть міжрегіональних зіткненнях, почали свій шлях з уроків плавання в наших місцевих установах.

“Оркнейські острови мають величезну традицію виробництва фантастичних плавців, і я сподіваюся, що можливість зустрітися з їхнім героєм підштовхне наступне покоління до ще більших досягнень у басейні”.

Дункан Скотт прокоментував: «Я з нетерпінням чекаю на можливість відвідати Оркнейські острови і побачити, як діти насолоджуються програмами навчання плаванню, а також взяти участь у клубному тренуванні, де я сподіваюся дати кілька корисних порад юним плавцям Оркнейських островів».