ГРУПА українських студентів-медиків продовжить навчання у Шотландії після підписання побратимської угоди з Університетом Данді.

Студенти Дніпровського державного медичного університету матимуть змогу пройти короткострокове стажування у Медичній школі Данді у рамках домовленості між двома установами.

Крім дозволу студентам продовжити навчання в Шотландії, згідно з угодою Данді також спрямовуватиме ресурси в Україну, де очні заняття було припинено після російського вторгнення.

«З 24 лютого, коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, наш світ впав, — сказав завідувач кафедри міжнародних відносин Дніпровського державного медичного університету Антон Лієвих.

Студенти Дніпровського державного медичного університету проходитимуть практику у Медичній школі Данді.

«Система освіти стикається із проблемами, яких раніше не було, навіть під час пандемії Covid-19.

«Персонал Дніпровського державного медичного університету продовжує викладати онлайн, але оскільки практичні навички мають життєво важливе значення у медичній освіті, страждають як студенти, так і викладачі.

«У ці важкі та темні часи Великобританія демонструє безпрецедентну підтримку Україні, і ми цінуємо допомогу та готовність допомогти з боку наших партнерів, таких як Університет Данді.

«Співпраця між нашими установами буде надзвичайно корисною як для студентів, так і для співробітників, і ми вдячні за можливість отримати досвід роботи в одному з провідних університетів Великобританії».

Дніпро, розташоване в центральній частині України, кілька разів зазнавало нападів з боку російських сил.

У липні його мер закликав цивільних осіб залишити місто після далекобійного ракетного удару по місту.

Викладання у Дніпровському державному медичному університеті серйозно постраждало після вторгнення російських військ у лютому.

Іноземним студентам, які повернулися додому, було дозволено продовжити практику у своїх країнах, проте для українських студентів, які залишилися на батьківщині, були обмежені практичні можливості.

Очікується, що в рамках угоди про партнерство з Данді дев’ять студентів вирушать до Шотландії на шеститижневе стажування, організоване університетом.

«Війна в Україні справляє руйнівний вплив на підготовку студентів-медиків, — сказала доктор Еллі Хозерсолл із Медичної школи університету.

«Через призупинення навчання у кампусі тисячі студентів залишилися у підвішеному стані.

«Нам пощастило, що ми можемо допомогти нашим колегам у Дніпрі, організувавши очне навчання тут, у Шотландії, а також допомагаючи у підготовці до відновлення занять для студентів у їхній рідній країні.

«Ці студенти стануть важливою частиною майбутнього України. Можливість вітати їх у Данді та допомогти їм реалізувати свій потенціал — це лише один із способів, яким ми можемо висловити нашу солідарність».